Memnuniyet Garantili

Tüm gayretimiz size daha iyi hizmet verebilmek ve daha verimli çalışmak içindir

PARSİYEL EŞYA TAŞIMA

Aradığınız  Hizmet Yanıbaşınızda

Parsiyel Eşya Taşıma

 

Parsiyel eşya taşıma işlemi aynı duraktaki birbirinden farklı kişilerin eşyalarını aynı taşıma araçları ile taşınma lojistiğidir. Müşteriler bu sayede taşıtmak istediği eşyayı, farklı müşterilerin eşyaları ile bir arada taşıttığından dolayı ekonomik açıdan daha maliyetli olmaktadır. Parsiyel eşya taşımacılığının amacı aynı adrese doğru giden eşyaları tek taşıma aracına yükleyerek, taşıma ücretini daha cazip hale getirmektir. Parsiyel yük taşımacılığına özellikle yaz aylarında daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü tatil beldelerine gidenler bir taşıma aracını dolduramayacak kadar eşyalarını kargo taşıma şirketlerine taşıtırlar. Fakat kargo şirketleri eşyaları evlerden alıp, evlere taşımadıklarından ya da ambalajlama, montaj ya da de-montaj yapmadıklarından dolayı müşteriler nakliyat firması arayışına girerler. Bu da müşterilere maliyet bakımından masraflı olduğu gibi zaman kaybına da neden olmaktadır.

 

Parsiyel Eşya Taşıma Şekli    

           Parsiyel eşya taşıma işleminde çoğu müşterilerinin aklına kendi eşyalarının diğer eşyalarla karşılaşabileceği endişesi doğar. Ancak işini muntazam yapan nakliye firmasında bu karışıklığın olması söz konusu bile değildir. Parsiyel taşımacılıkta eşyaları taşıma araçlarına indirilme sırasına göre yerleştirir. Eşyalar araçlara muntazam bir şekilde yerleştirildikten sonra nakliye aracının içerisine süspansiyon için yapılan ip bağlama yerleri vasıtasıyla eşyalar araca bağlanır. Müşterilerin eşyalarının karışmaması için, nakliye aracında eşyaların arasına kartonlar konularak, olası karışıklıklar önlenir. Eşyalar güzergâh doğrultusunda araçlara yüklenir. Yani en son inecek yükler ilk sıraya, ilk ilk inecek yükler ise en son sıraya konulur.

 

Paresiyle Eşya Taşımacılığının Faydaları Nelerdir?

           Parsiyel eşya taşıma hizmet alan müşteriler ekonomik yönden büyük fayda sağlamaktadır. Çünkü tek ya da birkaç parça yük için yük kamyonunu çok büyük fiyatlarla tek başına kiralamak yerine, cazip fiyatlarla parsiyel yük taşıma aracıyla yüklerini istedikleri bölgeye taşıtmaktadır. Ayrıca parsiyel taşıma hizmeti alan müşteriler birkaç gün depolama hizmeti de alabilmektedir. Parça eşyalarını taşıttıracak müşteriler taşıma sırasında ambalajlama yükleme vs. gibi işlerden de kurtulmaktadır. Çünkü parsiyel eşya taşımacılığı yapan nakliyat firmaları taşınacak parça eşyaların ambalajlamasını yaparak taşıma işlemlerini yapmaktadır. Kargo şirketleri parça eşya taşımacılığında yükleri evlerden alıp, tekrar evlere teslim etmemektedirler. Nakliye firmaları ise müşterilerinin zaman kaybetmemeleri açısından taşınacak yüklerini adresten alıp, adrese teslim etmektedirler. Kısacası parsiyel eşya taşımacılığı her açıdan avantajlıdır.