İstanbul Antalya evden eve nakliyat

İstanbul Antalya evden eve nakliyat

Tayin olan veya başka bir şehre yerleşmek isteyenler artık normal nakliye yerine, evden eve nakliye yapan şirketleri tercih ediyorlar. Özellikle ev toplamaya vakitleri olmayanlar veya toplamak istemeyenler bu hizmeti daha çok istiyorlar. Taşınırken, evin toplanması, koli ve ambalaj malzemesi tedarik edilmesi ve bütün eşyaların tek tek ambalajlanıp kolilere konması, hem çok zahmetli oluyor, hem de çok fazla vakit alıyor.

Çoğu zaman bu işler yapılırken ev hayatına devam etmek de gerekiyor ve bu da işlerin yavaşlamasına sebep oluyor. Oysa biraz daha fazla masraflı olmasına rağmen, bütün bu işlerden kurtulmak ve misafirliğe gidiyor gibi taşınmak mümkün olabiliyor. Bunun en kolay yolu, bulunulan şehirle gidilecek şehrin adları ( İstanbul Antalya evden eve nakliyat gibi) yazılarak internetten firma bulmaktır. Firmaların dikkatlice araştırılması ve varsa yorumların incelenmesi, ayrıca nakliyat belgelerinin kontrol edilmesi çok önemlidir.

Evden Eve Nakliyat Firmalarının Verdiği Hizmetler

Evden eve nakliyat firmaları, müşterinin istediği tarihte taşınacak mekana geliyor. Müşteri isterse ekspertiz aracılığı ile istemezse firma yetkilileri ile birlikte, eşyaların değerleri hesaplanıyor ve sigorta işlemi yapılıyor. Ev sahibi alacağı özel malzemelerini alıyor ve firma ile sözleşme imzalıyor. Sözleşmede eşyaların yerleştirileceği gün de belirtilerek, gerekiyorsa istenilen sürede depolama hizmeti de alınabiliyor.

Daha sonra evin içindeki eşyaların yerleşimi fotoğraflanıyor ve uzman toplama personeli ve ambalaj malzemeleri ile eşyalar toplanıyor. Önce kağıtlara sarılan eşyalar, daha sonra kullanılmamış kolilere cinslerine göre yerleştirilip, etiketleniyor. Dolap ve masa gibi kurulu eşyalar, firmanın marangozları vasıtasıyla titizlikle sökülerek ambalajlanıyor. Şofben ve çamaşır makinesi gibi eşyalar da firma tesisatçıları tarafından sökülerek ambalaja uygun hale getiriliyor.

Bütün eşyalar ambalajlandıktan sonra kapalı ve korumalı kasası olan araçlara yükleniyor (gerekiyorsa asansör sistemi kurularak) ve eşyanın nakliyesi yapılıyor. Eşyalar yerleştirileceği mekana ulaştığında, aynı titizlikle taşınıyor ve çekilen fotoğrafa uygun olarak yerleştiriliyor. Sökülen eşyalar, marangoz ve sıhhi tesisatçılar tarafından tekrar eski haline getirilerek bağlantısı yapılıyor.

Eşyanın Kontrolü Ve Sigorta Hizmeti