İstanbul Ankara evden eve nakliyat

İstanbul Ankara evden eve nakliyat

Zorunlu ya da keyfi mekan ve şehir değiştirme durumunda olanları endişelendiren bir konu nakliye. Çünkü koskoca bir evin bir anda toparlanması, paketlenmesi, kırılacak ve çizilecek eşyaların durumu nakliye aşamasında kırılma ve parçalanmalar tedirginlik yaratmaktadır. Araçların farklı yük taşıma sonrası pis olması, eski olması yada hava şartlarına göre korumasız olması, şoförün dikkatsiz ve güvenilir olmaması diğer bir kaç soruna örnek. Emek ile alınan eşyaları ev sahibinden başkası göz nuru gibi koruyamaz.

Kısa ve Uzun Mesafede Nakliyat.

Nakliyat işi ile uğraşan firmaların müşterilerine hizmette azami dikkat sundukları, evdeki kısa keşif sonrası paketleme ve taşıma işlemlerini elemanlarınca yapmaları çok önemlidir. Firma olarak istanbul ankara evden eve nakliyat taşımacılığı yapmaktadır. Ev dışında ofis nakliyatı da yapan firma 2 adet aynı iş sözleşmesi hazırlayarak karşılıklı imzalar ile garantili nakliyatlar yaparak güvence sunar.

Nakliyat firma adreslerine internet ortamından ulaştığınızda müşteri memnuniyetini yansıtan forumlarda da görüleceği üzere işimize verdiğimiz önemin kanıtıdır. 1500 kg ile 15000 kg arası farklı kamyonlarda taşınan yükleriniz için uygun aracı tahsis etmekte olan firma asansörlü taşıma sistemi ile de yenilikleri müşterileri ile buluşturur.

İletişim Sonrası Yapılacaklar.

İstanbul Ankara evden eve nakliyat ya da tam tersi nakliye durumu hasıl olduğunda internet ortamı yada ofislerimizi ziyaret ederek gerekli bilgilendirme ve nakliyat fiyatı üzerinde yapılan anlaşma yapıldıktan sonra keşif için verilen adrese istenilen saatte gelinerek taşınacak yükün ebatı hakkında ve taşınma şartları konusunda ortak bir karara varılır. Bu keşif sonrası firmanın deneyimli elemanları ve asansörlü aparat ile eşyanın yük oranıyla orantılı kamyonetler taşıma adresine istenilen gün erken saatlerde gelir.

Hem paketleme hem de taşınma işlemi kısa sürede tanımlanarak varılacak adres istikametinde yola koyulur. Nakliye araçları sadece ev ve ofis gibi çalışmalar yaptığı için temiz ve yeni araçlardır. Sizi yolda bırakmaz ve en kısa sürede yeni adresinize her türlü hava şartlarına karşı kapalı kasa sistemi ile eşyalarınızı kırmadan kirletmeden taşır. Yeni adresinize her eşya kullanılacağı alana yerleştirilerek teslim edildikten sonra güvenle işini yapmanın gururunu yaşar.

İstanbul Antalya evden eve nakliyat

İstanbul Antalya evden eve nakliyat

Tayin olan veya başka bir şehre yerleşmek isteyenler artık normal nakliye yerine, evden eve nakliye yapan şirketleri tercih ediyorlar. Özellikle ev toplamaya vakitleri olmayanlar veya toplamak istemeyenler bu hizmeti daha çok istiyorlar. Taşınırken, evin toplanması, koli ve ambalaj malzemesi tedarik edilmesi ve bütün eşyaların tek tek ambalajlanıp kolilere konması, hem çok zahmetli oluyor, hem de çok fazla vakit alıyor.

Çoğu zaman bu işler yapılırken ev hayatına devam etmek de gerekiyor ve bu da işlerin yavaşlamasına sebep oluyor. Oysa biraz daha fazla masraflı olmasına rağmen, bütün bu işlerden kurtulmak ve misafirliğe gidiyor gibi taşınmak mümkün olabiliyor. Bunun en kolay yolu, bulunulan şehirle gidilecek şehrin adları ( İstanbul Antalya evden eve nakliyat gibi) yazılarak internetten firma bulmaktır. Firmaların dikkatlice araştırılması ve varsa yorumların incelenmesi, ayrıca nakliyat belgelerinin kontrol edilmesi çok önemlidir.

Evden Eve Nakliyat Firmalarının Verdiği Hizmetler

Evden eve nakliyat firmaları, müşterinin istediği tarihte taşınacak mekana geliyor. Müşteri isterse ekspertiz aracılığı ile istemezse firma yetkilileri ile birlikte, eşyaların değerleri hesaplanıyor ve sigorta işlemi yapılıyor. Ev sahibi alacağı özel malzemelerini alıyor ve firma ile sözleşme imzalıyor. Sözleşmede eşyaların yerleştirileceği gün de belirtilerek, gerekiyorsa istenilen sürede depolama hizmeti de alınabiliyor.

Daha sonra evin içindeki eşyaların yerleşimi fotoğraflanıyor ve uzman toplama personeli ve ambalaj malzemeleri ile eşyalar toplanıyor. Önce kağıtlara sarılan eşyalar, daha sonra kullanılmamış kolilere cinslerine göre yerleştirilip, etiketleniyor. Dolap ve masa gibi kurulu eşyalar, firmanın marangozları vasıtasıyla titizlikle sökülerek ambalajlanıyor. Şofben ve çamaşır makinesi gibi eşyalar da firma tesisatçıları tarafından sökülerek ambalaja uygun hale getiriliyor.

Bütün eşyalar ambalajlandıktan sonra kapalı ve korumalı kasası olan araçlara yükleniyor (gerekiyorsa asansör sistemi kurularak) ve eşyanın nakliyesi yapılıyor. Eşyalar yerleştirileceği mekana ulaştığında, aynı titizlikle taşınıyor ve çekilen fotoğrafa uygun olarak yerleştiriliyor. Sökülen eşyalar, marangoz ve sıhhi tesisatçılar tarafından tekrar eski haline getirilerek bağlantısı yapılıyor.

Eşyanın Kontrolü Ve Sigorta Hizmeti

Şehirler Arası Nakliyat Firmaları

Şehirler Arası Nakliyat Firmaları

Taşımacılık işi sektör olarak sürekli gelişme ve büyüme gösteren bir durumdadır. Bu nedenle şehirler arası nakliyat işi daha önemli bir hale geldi diyebiliriz. Sektörün hızlı bir şekilde büyümesi ile nakliyede kullanılan ekipmanlarında modernleşmesi doğal olarak nakliye işini kolaylaştırdı. Şehirler arası nakliyat firmaları sayı olarak neredeyse Türkiye genelinde binleri bulduğu söylenebilir.

Şehirler Arası Nakliye İşi Nasıl Olmalıdır

Her alanda olduğu gibi nakliye işinde de öncelikli olan iş disiplinidir. Bilinçli olan birçok müşteri nakliye işlerinin kurumsal firmalardan almaktadır. Şehirler arası nakliyat firmalarının öncelikli olarak eşyalarınızı sigortalı olarak nakliye ediyor olması önemli bir husustur. Diğer bir önemli konu ise çalışan personelin taşımacılık konusunda, uzman olması önemlidir. Eşyalarınıza zarar vermeden nasıl taşınacağı konusunda tecrübe sahibi bir ekibi olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumsal firma tercih etmek akılcı bir çözümdür.

Şehirler Arası Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışır

Şehirler arası nakliyat firmaları eşya taşıma prosedürü eğer kurumsal bir firma ile taşıma işi yapılacak ise işler sırası ile şu şekilde gerçekleşir. Öncelikle demontaj ve paketleme işi yapılır daha sonra taşınacak eşya araca yükleme yapılır. Yeni adrese eşya nakli gerçekleştirilir. Yeni adreste eşyalar indirilir montaj ve eşyaların yerlerine yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Ev eşya taşınması esnasında eğer asansörlü nakliyatı tercih ederseniz bu işlemler kaliteli bir asansör ile oldukça basit ve hızlı bir şeklide halledilir. Artık çoğu nakliyat firması eşyaların zarar görmemesi için asansörlü eşya taşıma yöntemini kullandıkları için eşyalar güvenli bir ortamda araca yüklenir.

Şehirlerarası Nakliyat Firmaları Hangi Alanlarda Taşımacılık Yaparlar

Şehirler arası nakliyat firmaları dendiğinde akla sadece ev eşyaları gelmemelidir. Bu firmaların çoğu zaman kömür nakliyatı, hububat nakliyatı, maden nakliyatı, sebze meyve nakliyatı gibi taşımacılık alanında birçok işler yaparlar. Burada önemli olan firmanın taşınan malzemeyi sağlıklı, güvenli ve sigortalı olarak gideceği yere aktarmasıdır.

Nakliye işini kabusa çevirmemek için nakliye firması seçiminde kurumsal, tecrübeli, profesyonel olarak çalışan uygun ekipmanlara sahip bir nakliye firması ile anlaşmak en uygun olanıdır.

Sigortalı Nakliyat Firmaları

Sigortalı Nakliyat Firmaları

Taşımacılıkta yolda karşılaşılacak riskleri göz önüne alarak taşınan malın bir güvence altına alınması için sigorta yapılması gerekir. Aksi takdirde hem taşıyan kişi bir maddi yük altına girebilir, hem de malın sahibi herhangi bir olay karşısında maddi zarara uğrar ve karşısında bir muhatap bulamaz.

Sigorta yapıldığı takdirde karşılaşılacak her zarar sonucunda bir telafi durumu söz konusudur. Her türlü taşımacılık işinde sigorta yapılması gerekir. Öyle ki bazı mallar çok fazla maddi değere sahip oluyorlar, başına herhangi bir şey geldiğinde nakliyecinin bunu karşılaması mümkün olmayacak kadar yüksek meblağlar oluyor böyle mallarda sigorta yapıldığında sigorta şirketi bu zararın teminatını veriyor.

Evden Eve Taşımacılıkta Sigorta

Evden eve taşımacılıkta yine risk gruplarına giren taşımacılık arasındadır. Evden eve eşya taşıma esnasında eşyalara bir zarar geldiğinde, çalınma ve kaybolma gibi durumlarda sigorta bu zararları karşılıyor. sigortalı nakliyat firmaları eşya taşımacılığı yaparken sigortasını da yapıyor. Sigorta teminatı altında taşınan eşyada ise kesinlikle zarar görmüyorsunuz. Hiç bir çalınma, kayıp olayı ile karşılaşılmıyor ve herhangi bir kaza sonucu yaşanan olayda zarar gideriliyor.

Kaza Riskine Karşı En İyi Güvence

Taşımacılıkta en büyük risk kaza riskidir. Yolda giderken kendi hatasından dolayı veya karşı tarafın hatasından dolayı araç kaza yapabilir ve üzerindeki yük zarar görebilir. Trafikte kaza yapma olasılığı çok yüksektir bu yüzden önceden tedbir almakta yarar vardır. Evden eve taşımacılıkta trafik kazasının yanı sıra taşıma sırasında oluşabilecek kazalar da çok fazladır. Her ne kadar işinin uzmanı kişiler taşıma işini yapsalar da bir anda düşme, kırılma, parçalanma gibi zararlar oluşabilir.

Bu nedenle evden eve taşımacılıkta da sigorta yapılması gerekir. İlk etapta sigortaya verilen para boşa veriliyormuş gibi gelebilir ama değerli bir eşyanın başına bir şey geldiği takdirde ödenen sigorta değeri hiç de o kadar fazla olmaz. Tedbirli davranıp eşya ve ticari malları koruma altına almakta fayda var.

Taşımacılık sektöründe özellikle sigortalı taşımacılık yapan nakliyat firmalarını tercih ederseniz sonucunda çok daha rahat edersiniz.

Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama

Ev eşyalarının taşınırken ya da mevsimlik olarak kullanılmak üzere depo alanına ihtiyacı vardır. Bu nedenle ev eşyalarının depolanması kirlenmemesi ya da eskimemesi için büyük önem taşır. Ev eşyalarının depolanması için garaj benzeri ufak ve kişiye özel depolar bulunur.

Bu depolar ev eşyası depolama ya da kullanılmayan malzemeleri koymak için en uygun yerdir. Belirli bir ücret karşılığında eşyaların kullanım amaçlarına göre günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak kiralanabilir. İsteyen kişiler depoyu satın olarak da alabilir. Kiralamalar sonucunda depolanan alanın anahtarı kişide kalır. Bu nedenle istenilen zaman diliminde gelerek eşyalarına göz atabilir.

Ev Eşyaları Yeni Kalsın

Ev eşyalarının taşınma sırasında kırılmaması ya da eskimemesi için bir depoya koyulabilir. Bu depolar gidilecek olan her yerde mevcuttur. Ev eşyalarının depolanması her şeyin ilk günkü kadar temiz ve düzenli kalmasını sağlar. Güvenli olmayan yazlık evlerinde bu eşyalar evlerin içerisinde bırakılmak yerine depolara koyulur. Sadece yazlıklarda değil uzun süreli kullanılmayacak durumlarda da depolama fikri oldukça işe yarar. Hem eşyaların eskimesi önlenmiş olur, hem de güven anlamında tamamen tehlikesiz olur.

Genellikle güvenlik problemi olan yerlerde, evlerin yakınında bulunan kilitli bir sisteme sahip olan depolar kullanılır. Bu depolar düzenlenerek eşyalara uygun bir şekilde istenilen büyüklüklerde tercih edilebilir. Sadece ev eşyası değil, kullanılmayan bisiklet ya da çok yer kaplayan teknolojik aletler de bu depolarda güven ortamında muhafaza edilebilir. İstenilen zamanda da depolara giriş yapılabilmesi herkes için avantaj özelliği taşır.

Güvenle Muhafaza Etmenin Yolu

Depolar çeşitli amaç için kiralanabilir. Evlerin yakınında garaj tipli depolar bulunabilir. Bu sayede depoların gizli ve güvenli kalmasından dolayı, kullanılmayan ya da uzun süre kullanılmayacak olan eşyalar yerleştirilebilir. Boyutlarında değişiklikler bulunduğu için istenilen alana sahip olmak mümkündür.

Güven ortamında eşyalara zarar gelmeden muhafaza etmenin en temel yolu ev eşyası depolama şeklinde görülür. Pek çok kişinin kullandığı bu yöntem uzun süre şehir dışına ya da yurt dışına çıkacak kişiler için ideal ve güvenilir bir koruma yöntemi oluşturur